Záběry ze zrušené DOOM 4, Back 4 Blood a více

Zdravím vás a přeji hezký den. Tento, ale v tomto případě už minulý týden přinesl spoustu novinek a dnes se na pár z nich podíváme. Pohodlně se usaďte a pokračujte dál.

 • DOOM Eternal, který vyšel letos v březnu, je jednou z nejlépe hodnocených her tohoto roku a i přesto, že na letošních The Game Awards nezískal žádnou cenu, tak si získal místo v srdcích mnoha hráčů – i v tom mém, taky z velké části díky perfektnímu soundtracku od Micka Gordona. Nicméně tvůrci s ním mají pro rok 2021 velké plány.

  V následujících měsících se DOOM Eternal dočká nových map i démonů pro Battle Mode, dojde na přidání režimu Invasion a samozřejmě na druhou část The Ancient Gods. Dojít má i na rozšíření verze pro Nintendo Switch. Příští rok DOOM obdrží plnou podporu pro PS5 a Xbox Series X/S, kde prozatím funguje pomocí zpětné kompatibility.
 • Když už jsme u DOOMa, tak na Redditu se objevily záběry z gameplaye, screenshoty i animace ze zrušené hry DOOM 4. Podobnost s DOOM 2016 byste hledali marně.
 • Je známým faktem, že Valve neumí počítat do tří. Dokazuje nám to stálá absence Half-Life 3 (tady ovšem musím podotknout, že na něm několikrát pracovali, ale nebyli s tím spokojení) či třetího Left 4 Dead. Ovšem není důvod k zoufalství. Přichází totiž Back 4 Blood od stejného studia – tedy Turtle Rock Studios.

  Budete spolu s dalšími třemi hráči čelit velké přesile nepřátel, plnit různé mise a to vše ve světě zdevastovaném smrtícím parazitem. Plná verze hry vyjde 22.6. 2021 na PC (přes Steam a Epic), PS4, Xbox One, PS5 a Xbox Series X/S.

Myslím, že jako suplování L4D3 to stačí
 • Studio Innersloth se dohodlo s Microsoftem, a tak se Among Us dostalo na Xbox Game Pass. Příští rok se mimo jiné dostane i na konzole Xbox One a Xbox Series X/S.
 • Společnost EA koupí britské vydavatelství Codemasters za 1,2 miliardy dolarů. Předseda Codemasters Gerhard Florin uvedl, že obě společnosti mají společnou ambici týkající se závodních her. V EA si od nákupu slibují, že budou udávat směr v nové éře závodních her. Jak je ale známo, koupeným studiím se pod EA moc nedaří. Akvizice by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2021.
 •  Velká Británie chce do budoucna zakázat přeprodej herních konzolí a počítačových komponentů za ceny výrazně vyšší, než je doporučená maloobchodní cena výrobce. Británie tímto návrhem reaguje na skupiny překupníků, kteří konzole PS5 a Xbox Series X/S hromadně kupovali, aby je pak za více peněz prodali..
 • Hackeři si opět smlsli na Capcomu a zveřejnili vývojářský build hry s téměř 20 příběhovými cutscénami a koncem. Pokud jste fanoušky série Resident Evil, tak pozor na spoilery.

Je mi jasné, že je toho trochu méně než obvykle, ale co se dá dělat. Nicméně to je pro tento souhrn vše. Opět se omlouvám, pokud jste včera marně čekali na souhrn. Doufám, že jste se dozvěděli něco nového a budu se těšit na další článek.